Bitki Çayları Zayıflatır mı? En Etkili Zayıflatan Bitki Çayı Hangisi?

Bitki Çayları Zayıflatır mı? En Etkili Zayıflatan Bitki Çayı Hangisi?

Bitki Çaylarının Zayıflamada ki Etkisi... Bitki Çayları Zayıflatır mı? Bitki Çaylarının Kilo Vermede ki Etkisi?

SAĞLIK - 2017-08-15 12:55:22 Bu içerik 2309 kez okundu.

            Kilolar kadınların korkulu rüyası. Biyolojik yapı nedeniyle erkeklerde böyle bir sorun yok denebilecek kadar az. Ekolojik bozukluk, kimyasal içerikler, GDO’ lu ürünler, işlenmiş yağlar derken kilo baş düşmanımız oluyor. İşin kötü tarafı yerken kolayca aldığımız kiloları günlerce yaptığımız sporla veremiyoruz. Şöyle bir gerçekte var;çoğumuzun spora ayıracak vakti yok. Artık ev hanımları azaldı, çalışan anneler arttı.

            Daha iki dakika kendilerine zaman ayıramazken spor hayale dönüşür oldu. Bu yüzden alternatif yöntemlere başvurmamız gerek. Başta yediklerimize dikkat etmeli sonrasında bol su ve bitkisel çay içmeliyiz. Uzmanlar sadece yediklerimize dikkat edip metabolizmayı hızlandıran takviyelerin yeterli kalmadığını, günde en az yarım saat yürüyüş yapılması gerektiğini söylüyor. Metabolizmayı düzenleyince kör düğüm çözülüverir. Bitki çaylarının zayıflamaya etkisi olduğundan sizlerle birkaçını paylaşmak istiyorum.

 Yeşil Çay klasik haline gelmiş olabilir, tadı biraz yavan olabilir ama hakkını yemeyelim yağ yakmada en iyi dostumuz yeşil çay. İçeriğindeki metabolizmayı hızlandıran enzimler sayesinde vücut ısısı artıyor ve yağ yakılmasını sağlıyor. Günde 2-3 bardak içmek yeterli. Tüm bitki çaylarında genel kullanım önerisi iki haftadır. Sonrasında bir hafta ara verip tekrar tüketebilirsiniz. Fazla içeyim de çabuk yakayım yağları demeyin. Çünkü her şeyin azı karar çoğu zarar.

            Yeşil çay fazla tüketildiğinde kabızlık, mide yanması, karın ağrısı, baş ağrısı, çarpıntı, uykusuzluğa sebep olabilir. Kafein içerdiğinden dolayı hamile ve emziren annelere tavsiye edilmez. İlaç kullananlar doktoruna danışmalıdır çünkü etkileşimde olduğu ilaçlar vardır. Düzenli kullanımda faydasını göreceksiniz.

 Maydanoz Metabolizmayı hızlandıran sebzelerden birisi de maydanoz. Salatalarda maydanozu bolca kullanabilirsiniz. İkinci yöntem; 1,5 LT suda 4 sap maydanoz kaynatıp, günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

            Zencefil

            Zencefil birçok hastalığa şifadır. Özellikle kış aylarında gribin düşmanıdır. Zencefili eğer toz olarak kullanıyorsanız 1 bardak sıcak suya, 1 çay kaşığı toz zencefil ilave edip içebilirsiniz.

            Yağ Yaktıran Çay

            Eğer yukarıdaki malzemeleri sade olarak kullanmayı sevmiyorsanız ya da daha etkili bir karışım arıyorsanız bu tam size göre.

Malzemeler;

 5 sap maydanoz,

 1 yemek kaşığı zencefil,

 5 kiraz sapı,

 1 yemek kaşığı zerdeçal,

 2 LT su.

 2 LT suya tüm malzemeleri koyup 15 dakika kaynatın. Günde 2-3 bardak için. Tadı yoğun gelirse su ilave edebilirsiniz.

            Çoğu insan yazın kilo vermenin daha kolay olduğunu ve bünyenin yazın kilo vermeye meyilli olduğunu düşünür. Bu yanlış bilgidir. Aslında kışın metabolizmamız daha hızlı çalışır. Yani kışın bu uygulamaları yapmak da

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER