El Gençleştirme Nasıl Yapılır? Son Yılların Moda Ameliyatı Hakkında Tüm Ayrıntılar...

El Gençleştirme Nasıl Yapılır? Son Yılların Moda Ameliyatı Hakkında Tüm Ayrıntılar...

El Gençleştirme Modası... El Gençleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

SAĞLIK - 2017-08-15 07:40:13 Bu içerik 3077 kez okundu.

 El Gençleştirme işlemi 40 yaş ve üzerindeki kadınlardan daha çok istek gören bir operasyondur.

 Yaşımızın ne kadar olduğunu, ne kadar yıllandığımızı gösteren uzuvlarımızdan birisi de ellerimizdir. Fakat artık yarım saatlik bir lokal anestezi sonucu bu durumu düzeltmek mümkün. Bu işlemi 3 temel maddesi vardır. Kaybolan deri yağının alt dokusunu yerine koymak, cildin kalitesini artırmak ve lekeleri ortadan kaldırmaktır.

 El Gençleştirme İşlemleri

 Amaç, el sırt dokusundan alınacak olan yağın geriye konulması ve lekeleri azaltmaya yönelik yapılan çalışmalardır. Cildin altını dolgunlaştırma işlemi yapılırken el sırtına yağ ve kök hücre eklemeleri yapılmaktadır. Aynı zamanda hacimlendirici dolgu uygulamaları da yapılanlardandır. Hyarulonik asit ile nemlendirme ve PRP uygulamaları ile kök hücre uygulamaları yapılmaktadır.

El Gençleştirme İşlemleri Kimlere Yapılmaktadır?

 Ellerinde yaşlanma belirtisi olan herkese yapılabilmektedir. Cilt bollaşıp kırışır, damarlar ve tendonlar görülür. Aynı zamanda el üzerinde kahverengi lekeler meydana gelir. Güneş hasarı ile ortaya çıkan durumlardır. Bazıları kansere çevirebilir.

İşlem Nasıl Yapılır?

 Yağ enfeksiyonları ve dolgunlaştırma uygulamaları yapılır. Vücuttan alınmış olan yağ dokusu yoğunlaştırılarak el üzerine verilir. Bu yağ dokusu yumuşak olan derinin kaybı için kullanılır. Yağ içerisinde bulunan hücreler de dokuların kendisini onarması için uygulanmaktadır. Etkisi 18 ay sürmektedir.

Anestezi Gerektirir Mi?

 Ameliyat ortamlarında lokal anestezi ile altında gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama yaklaşık olarak saat sürmektedir. Bu işlemlerde ağrı olmaz.

İşlem Sonralarında Neler Yaşanır?

 İşlem sonrası bireyler aynı günde evlerine dönebilirler. Fakat birkaç gün morluk ve şişlikler olabilir. Ayrıca bir gün sonrasında kişi banyo yapabilir. İşlem sonralarında nemlendirici ve koruma amaçlı kremler kullanmak iyi olabilir.

El Gençleştirme İşlemleri Kalıcı Mıdır?

 Eldeki yağın bir kısmı kaybedilirken aynı zamanda dolgunluk elde edilmektedir. Uygulanan tedavi sonrası hücreler kendini yenileyecektir fakat 1-2 yılda bir tekrarlamak gerekebilir.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER