Nasıl Oyuncu Olunur? Oyuncu Olmak İçin İzlenecek Yollar

Nasıl Oyuncu Olunur? Oyuncu Olmak İçin İzlenecek Yollar

Oyuncu Olmanın Püf Noktaları? Oyuncu Olabilmek İçin Neler Yapmalı?

KÜLTÜR - SANAT - 2017-08-14 13:59:45 Bu içerik 1829 kez okundu.

            Sabah kalktığımızda, işlerimiz arasında, gece yatmadan önce ve diğer pek çok durumda kendimize bir hobi olarak edindiğimiz film izleme ve sinemaya gitme faaliyetleri çoğu insanın hayatında aktif olarak yer almaktadır. Bazılarının ara ara sorduğu sorulardan biri olan "Ben nasıl oyuncu olabilirim?" sorusu pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır.

 

            Daha önce de içerisinde yer aldığım ajans sektörü bu isteğimizi pek ala yerine getirmektedir. Yapmamız gerek tek şey, arama motorumuzu açıp çeşitli sitelerden bize en uygun olan ajansı seçmekten geçiyor. Tabii ki bütün ajanslar belirtildiği gibi işlerinin tamamını yerine getirmiyorlar. Bunun için oturup köklü bir araştırma yapmak gerekiyor.

            Sektöre girdiğimiz an tabii ki direk televizyonlarda ve ya sinemalarda gördüğümüz oyunculardan olamıyoruz maalesef. Bunun için belirtilmiş pek çok aşama yer almaktadır. İlk olarak figüranlıkla başlamak gerekiyor. Çoğu insanın dileğidir aslında filmde arkadan yürürken belki beni bir yönetmen fark eder yakışıklılığım veya güzelliğim gözlerine çarpar. Pek de öyle olmuyor maalesef.

 

            Tabii ki bazı projelerde tiplere çok önem verilmektedir. Ama genellikle yetenekler ve daha önce yer aldığımız projeler daha önemli kalıyor bu sektörde. Bunun içinde tabii ki bir tiyatro eğitimi ve ya çeşitli kurumlardan alınan kamera önü oyunculuk veya diksiyon eğitimi almak gerekiyor. Belirli bir sürenin ardından katıldığımız çeşitli reklam ve dizi projelerinin ardından sosyal veri tabanı hesaplarımız da popüler olmaya başlıyor.

            Oraya girdiğimiz kişisel bilgilerimiz ve kendimize edineceğimiz bir menajer ile birlikte her şey daha kolay oluyor. Sonrasında ise tek yapmamız gereken evimizde oturup bir teklif gelmesini beklemek oluyor. Kişisel öneri olarak verebileceğim bir öneri ise kesinlikle elde edebileceğiniz kadar ek aktiviteler edinmeniz olacaktır. Sizleri ön plana çıkaracak olan bunlardır.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER